Kız öğrencilerin kıyafetine “uygunsuz” denerek mezuniyete alınmadığı okulla ilgili yeni iddia; “Vakıf etkinliğine katılanlara sözlü puanı”

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in “basit bir olay” olarak yorumladığı, kız öğrencilerin kıyafetleri yüzünden mezuniyet törenine alınmadığı Alaettin Kurt Anadolu Lisesi’nde yeni iddialar ortaya atıldı.

Cumhuriyet’ten Taylan Gülkanat imzalı habere göre, okuldaki bazı öğretmenlerin, öğrencilerin TÜGVA ve İHH gibi vakıfların etkinliklerine katılım sağlaması için bir WhatsApp grubu oluşturdukları ileri sürüldü. Öğretmenlerin, öğrencilere bu tür etkinliklere katılım sağlamaları durumunda sözlülerine ek puan verileceğini söyledikleri iddia edildi.

Konuya ilişkin konuşan Eğitim-Sen Kocaeli 2 Nolu Şube Başkanı Doç. Dr. Savaş Karabulut, “Anayasa değişikliği ile yeni rejiminin inşa sürecine hız veren AKP iktidarına ve onun Milli Eğitim Bakanı’na laiklik maddesinin anayasada yer aldığını hatırlatıyor, antilaik bu davranışlara karşı Cumhuriyet savcılarını göreve çağırıyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir